Nasz Zespół
Poznaj polskich koordynatorów!
Grzegorz Zbiorczyk
Społecznik, wolontariusz, nauczyciel w jednej z poznańskich szkół. Zaangażowany w socioMovens od początku istnienia stowarzyszenia. Absolwent "Sozialakademii" w Sozialinstitut Kommende Dortmund (instytucji, która zainicjowała projekty socioMovens). Współorganizował i współprowadził 10 projektów, w tym trzy międzynarodowe. Bardzo lubi góry, fotografię i podróże.
ks. Daniel Tomczak
Ksiądz Archidiecezji Krakowskiej. W socioMovens zaangażowany od 2015 roku, wraz z siostrą Anią przeprowadził projekt w Nowym Targu. Należy do kuratorium międzynarodowej fundacji socioMovens. Jego pasją są: języki, prawo kanoniczne i remonty:)
siostra Anna Tarnowska
Siostra Misjonarka Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. Gdyby nie ona i jej silna ekipa z Suchego Lasu, pierwszy projekt w Polsce w ogóle by się nie odbył. Pracuje z młodzieżą (zarówno w szkole jak i poza nią) od wielu lat. Obecnie mieszka we wspólnocie w Pyrzycach pod Szczecinem. Kocha góry, dobrą kawę i podróże.
Patrycja Pędzisz
Anglistka w jednej z poznańskiej szkół katolickich. Kocha młodzież, a młodzież kocha ją! W socioMovens jest od pierwszego polskiego projektu. Uwielbia (poza pracą z młodzieżą:) Australię!
Mariola
Tańska-Kubiak
Nauczycielka w szkole podstawowej w Rymaniu pod Kołobrzegiem. Społecznik, sympatyczka organizacji pomagającej ubogim i uchodźcom "Saint-Egidio". W socioMovens od 2021 roku.
o nas
Wspólnie kształtując przyszłość
– społeczeństwo oparte na człowieczeństwie
Taki jest motyw przewodni projektów młodzieżowo-społecznych, które organizowane są od 2013 roku dla uczniów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Księża, studenci czy nauczyciele organizują tygodnie projektowe we współpracy z Kommende Dortmund, instytutem społecznym archidiecezji Paderborn w Niemczech i ich stowarzyszeniem młodzieżowym socioMovens. Podczas spotkań uczniowie stają przed różnymi społecznymi pytaniami i zajmują się nimi przez ćwiczenia empiryczno-edukacyjne, to znaczy dokonują intensywnych doświadczeń (przez warsztaty czy wspólne akcje) i odkrywają swoją zdolność do solidarnego działania i uczynienia naszego świata bardziej sprawiedliwym i opartym na pokoju.
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat rozwoju, organizacji i realizacji naszych tygodni projektowych - szczególnie w Polsce. Jeśli chcesz poznać nasze działania międzynarodowe warto odwiedzić także naszą główną stronę - sociomovens.net.
Jednym z naszych głównych celów jest stworzenie dla młodych ludzi z całej Europy atmosfery, dzięki której będą mogli się rozwijać i wzmacniać swoją osobowość i świadomość społeczną. Dla wielu z nich – czego już doświadczyliśmy – jest to zupełnie nowe, przydatne i pozytywne odkrycie. Umożliwienie młodemu pokoleniu stania się odpowiedzialnymi ludźmi jest również częścią naszej wielkiej wizji, którą określamy po angielsku jako “Giving Europe a Soul.”
Prałat Dr. Peter Klasvogt
Direktor Instytutu
Kommende Dortmund
i stały członek zarządu
stowarzyszenia socioMovens
STOWARZYSZENIE
socioMovens Polska
Oprócz tego, że jesteśmy częścią większej całości, czyli międzynarodowego ruchu socioMovens. Giving Europe a Soul związanego z międzynarodową fundacją o tej samej nazwie zarejestrowanej w Niemczech, to od stycznia 2024 roku funkcjonujemy także jako Stowarzyszenie socioMovens Polska, co oznacza, że mamy pełną osobowość prawną na terytorium Rzeczypospolitej Polski. Posiadamy oczywiście także Statut oraz odpowiednie władze Stowarzyszenia:
Zarząd
Przewodniczący(a)
Skarbnik
Członek Zarządu
Członek Zarządu
Członek Zarządu
s. Anna Tarnowska
Agata Piluszczyk
Wiktoria Kaszkowiak
ks. Daniel Tomczak
ks. Grzegorz Konieczny