top of page

Wspólnie kształtując przyszłośĆ
społeczeństwo oparte na człowieczeństwie

Taki jest motyw przewodni projektów młodzieżowo-społecznych, które organizowane są od 2013 roku dla uczniów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej...

Nasz Zespół

Poznaj polskich koordynatorów!

Grzegorz Zbiorczyk

Grzegorz Zbiorczyk

Społecznik, wolontariusz, nauczyciel w jednej z poznańskich szkół. Zaangażowany w socioMovens od początku istnienia stowarzyszenia. Absolwent "Sozialakademii" w Sozialinstitut Kommende Dortmund (instytucji, która zainicjowała projekty socioMovens). Współorganizował i współprowadził 10 projektów, w tym trzy międzynarodowe. Bardzo lubi góry, fotografię i podróże.

 • Facebook
 • LinkedIn
ks. Grzegorz-Konieczny

ks. Grzegorz Konieczny

Ksiądz katolicki Archidiecezji Poznańskiej. Absolwent "Sozialakademii" w Dortmundzie, nauczyciel, a także od niedawna dyrektor jednej z poznańskich szkół katolickich. 

W socioMovens od samego początku. Pasjonat historii i makiet sławnych budynków.

 • Facebook
ks. daniel tomczak

ks. Daniel Tomczak

Ksiądz Archidiecezji Krakowskiej. W socioMovens zaangażowany od 2015 roku, wraz z siostrą Anią przeprowadził projekt w Nowym Targu. Należy do kuratorium międzynarodowej fundacji socioMovens. Jego pasją są: języki, prawo kanoniczne i remonty:)

  siostra Anna Tarnowska

  siostra Anna Tarnowska

  Siostra Misjonarka Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. Gdyby nie ona i jej silna ekipa z Suchego Lasu, pierwszy projekt w Polsce w ogóle by się nie odbył. Pracuje z młodzieżą (zarówno w szkole jak i poza nią) od wielu lat. Obecnie mieszka we wspólnocie w Pyrzycach pod Szczecinem. Kocha góry, dobrą kawę i podróże.

   Patrycja Pędzisz

   Patrycja Pędzisz

   Anglistka w jednej z poznańskiej szkół katolickich. Kocha młodzież, a młodzież kocha ją! W socioMovens jest od pierwszego polskiego projektu. Uwielbia (poza pracą z młodzieżą:) Australię!

    mariola tańska-kubiak

    Mariola

    Tańska-Kubiak

    Nauczycielka w szkole podstawowej w Rymaniu pod Kołobrzegiem. Społecznik, sympatyczka organizacji pomagającej ubogim i uchodźcom "Saint-Egidio". W socioMovens od 2021 roku. 

     Kotwica 1

     o nas

     Peter Klasvogt

     Wspólnie kształtując przyszłość

     –  społeczeństwo oparte na człowieczeństwie

     Taki jest motyw przewodni projektów młodzieżowo-społecznych, które organizowane są od 2013 roku dla uczniów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Księża, studenci czy nauczyciele organizują tygodnie projektowe we współpracy z Kommende Dortmund, instytutem społecznym archidiecezji Paderborn w Niemczech i ich stowarzyszeniem młodzieżowym socioMovens. Podczas spotkań uczniowie stają przed różnymi społecznymi pytaniami i zajmują się nimi przez ćwiczenia empiryczno-edukacyjne, to znaczy dokonują intensywnych doświadczeń (przez warsztaty czy wspólne akcje) i odkrywają swoją zdolność do solidarnego działania i uczynienia naszego świata bardziej sprawiedliwym i opartym na pokoju.

     Na tej stronie znajdziesz informacje na temat rozwoju, organizacji i realizacji naszych tygodni projektowych - szczególnie w Polsce. Jeśli chcesz poznać nasze działania międzynarodowe warto odwiedzić także naszą główną stronę - sociomovens.net

     Jednym z naszych głównych celów jest stworzenie dla młodych ludzi z całej Europy atmosfery, dzięki której będą mogli się rozwijać i wzmacniać swoją osobowość i świadomość społeczną. Dla wielu z nich – czego już doświadczyliśmy – jest to zupełnie nowe, przydatne i pozytywne odkrycie. Umożliwienie młodemu pokoleniu stania się odpowiedzialnymi ludźmi jest również częścią naszej wielkiej wizji, którą określamy po angielsku jako  “Giving Europe a Soul.”

      

      

     Prałat Dr. Peter Klasvogt

     Direktor Instytutu

     Kommende Dortmund

     i stały członek zarządu

     stowarzyszenia socioMovens

     STOWARZYSZENIE
     socioMovens Polska

     Oprócz tego, że jesteśmy częścią większej całości, czyli międzynarodowego ruchu socioMovens. Giving Europe a Soul związanego z międzynarodową fundacją o tej samej nazwie zarejestrowanej w Niemczech, to od stycznia 2024 roku funkcjonujemy także jako Stowarzyszenie socioMovens Polska, co oznacza, że mamy pełną osobowość prawną na terytorium Rzeczypospolitej Polski. Posiadamy oczywiście także Statut oraz odpowiednie władze Stowarzyszenia:

     Zarząd

     Przewodniczący(a)

     Skarbnik

     Członek Zarządu

     Członek Zarządu

     Członek Zarządu

     s. Anna Tarnowska

     Agata Piluszczyk

     Wiktoria Kaszkowiak

     ks. Daniel Tomczak

     ks. Grzegorz Konieczny

     bottom of page